شبكه و امنيت
در سال ۱۷-۲۰۱۶ میلادی ۱۱۵۲ حمله سایبری و نفوذ به سیستم دانشگاهzwnj;های انگلیس انجام شده است.
 
بیش از 500 اپلیکیشن مختلف بر پایه سیستم عامل اندروید که 100 میلیون بار از فروشگاه آنلاین گوگل پلی دانلود شدهzwnj;اند، توسط یک کتابخانه تبلیغاتی مخرب آلوده شدهzwnj;اند.
 
این کشور کوچک آسیایی هم اکنون در حال بررسی و ارزیابی قانونی تازه در حوزه امنیت سایبری است که به هکرهای اخلاقی - که با هدف اطلاع رسانی آسیبzwnj;ها و حفرهzwnj;های امنیتی دست به فعالیت هکری میzwnj;زنند- امکان میzwnj;دهد تا برای این گونه کارها مجوز بگیرند.
 
محققان امنیتی از ابزار نفوذی جدیدی با نام کاتیوشا که اخیرا در بازار سیاه خرید و فروش میzwnj;شود خبر دادهzwnj;اند.
 
به گزارش ایتنا از کسپرسکی آنلاین، ما در ابتدا تصور میzwnj;کنیم که این مقاله اولین مطلبی است که شما از موضوع امنیت مطالعه میzwnj;کنید و هیچ اطلاعاتی در رابطه با باجzwnj;افزارها و مشتقات آنها ندارید.
 
پس از حملات گستردهzwnj;ای که در دو ماه گذشته شاهد آن ها بودیم و توانست کاربران بسیاری را بترساند و آنها را هوشیار سازد؛ به تازگی گونهzwnj;ای از بدافزارها نمایان شد که قربانیان را تحت فشار قرار میzwnj;دهد و به نوعی احساسات آنها را جریحهzwnj;دار و آنها را شدیدا تحت تاثیر خود قرار میzwnj;دهد.
 
به گزارش ایتنا از شماران سیستم به نقل از گزارشی که در هفته گذشته توسط WatchGuard (سازنده تجهیزات امنیتی شبکه) منتشر شد، میزان بدافزارهایی که سیستمzwnj;های لینوکس را هدف قرار میzwnj;دهند، در حال افزایش است و این افزایش عمدتاً به علت بالا رفتن تعداد دستگاهzwnj;های متصل به اینترنت اشیاء میzwnj;باشد.
 
عامل حمله سایبری باجzwnj;افزار موسوم به واناکرای در لاس وگاس بازداشت شد.
 
در پی بروز حملات متعدد به سرویس laquo;دسترسی از راه دورraquo; سرورهای ویندوزی، مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانهzwnj;ای برای امن سازی این سرویس به مدیران سامانهzwnj;های کامپیوتری، هشدار داد.
 
حتما برای شما هم پیش آمده که برای گرفتن مجوز ساخت و ساز، کسب و کار یا انجام پارهzwnj;ای امور اداری به شما گفتهzwnj;اند که نیازمند اخذ استعلام از نهادهای دیگر هستید.
 
متخصصان امنیتی معتقدند که دادهzwnj;های دروغین در عصر فناوری امروزی بهzwnj;عنوان بزرگzwnj;ترین تهدید ایجاد شده بهzwnj;واسطه این دوره زمانی بهzwnj;حساب میzwnj;آید.
 
اگر نمیzwnj;خواهید اطلاعاتzwnj;تان به سرقت برود، عاقلانه نیست که جزئیات کارت اعتباری خود را به برنامهzwnj;ها و وبسایتzwnj;های مشکوک و غیر مطمئن بدهید.
 
امنیت اینترنت اشیاء
به گزارش ایتنا از شماران سیستم به نقل از گزارشی که در هفته گذشته توسط WatchGuard (سازنده تجهیزات امنیتی شبکه) منتشر شد، میزان بدافزارهایی که سیستمzwnj;های لینوکس را هدف قرار میzwnj;دهند، در حال افزایش است و این افزایش عمدتاً به علت بالا رفتن تعداد دستگاهzwnj;های متصل به اینترنت اشیاء میzwnj;باشد.
 
ویکی لیکس کد نرم افزاری ابزارهای هک سیا را منتشر می‌کند
به گزارش ایتنا از مهر به نقل از واشنگتن پست، جولیان آسانژ موسس وب سایت ویکی لیکس در کنفرانس خبری اعلام کرد در آینده کد نرم افزاری ابزارهای هکی که سازمان سیا برای جاسوسی در تلفنzwnj;ها و دستگاهzwnj;های هوشمند به کارگرفته را منتشر خواهد کرد.
 
سرورهای ویندوزی هدف حملات هکری
مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانهzwnj;ای با اعلام افزایش حمله باج افزارهای رایانهzwnj;ای به سرورهای ویندوزی از طریق سرویس laquo;ریموت دسکتاپraquo; در کشور، نسبت به خطرات احتمالی هشدار داد.
 
حمله هکری گسترده به وزارت بهداشت روسیه
مقامات وزارت بهداشت روسیه از حمله هکری گسترده به وب سایت رسمی این وزارتخانه خبر داده اند.
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 
<<    <      >    >>

 
 
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت ارتباطات طیف گستر است.
اجرا و پشتیبانیNikaIT